Information om sprintträningen i Ebbe Park/T1 måndag den 28 september
- 27 sep 2026

Svenska Orienteringslandslagets sprinttränare Kalle Dalin deltar på kvällens sprint-träning som vänder sig till hela klubben. Varmt välkommen!
Måndag den 28 september tränar alla OK Roxens träningsgrupper (både Vidingsjö och Ljungsbro) sprint i Ebbe Park/T1. Även föräldrar och övriga vuxna är varmt välkomna att delta.
Samling kl 18 för samtliga träningsgrupper
Tränande ungdomar, föräldrar och övriga vuxna samlas kl. 18 på ytan mellan Spektrum och Laszlos Krog i Ebbe Park. 58.404179735373646, 15.602113849374359
Roxenflaggan markerar samlingsplatsen.
Parkering utmed Westmansgatan eller i P-huset Talldungen. Det finns även gott om gatuparkeringar i området.
.png)
Genomgång innan träning - för ledare och äldre ungdomar
Kl. 17.20-17.50
Ledare och äldre ungdomar är välkomna till lokal inne på Spektrum för att gå igenom träningen tillsammans med Kalle Dalin.
Eftersnack & tränarinspiration med fika - för alla
19.00-ca 19.45
Lokal inne på Spektrum.
Målgrupp är vuxna och ungdomar från 15 år. För de yngre finns möjlighet till fika och träning med kompisar. Det bjuds på smörgås, saft och kaffe.

